صفحه اصلی ارتباط با ما
 

نظر سنجي

نظرشما در مورد سیستم؟


تبليغات

 اخبار

مطالب پربازدید

نویسنده: admin موضوع: مقاله ها

منیپولیتور

 

 

 

 امروزه در جوامع صنعتی برای  تعیین روش‌های صحیح قرارگیری وضعیت بدن انسان در زمان کار تلاش فراوانی شده است تا از فشارهای  وارده بر بدن انسان کاسته شود. رعایت اصول ارگونومی به منظور بالابردن کارایی و حفظ سلامت نیروی انسانی از مهمترین عوامل کار در کارخانه‌ های تولیدی است. به همین دلیل استفاده از ابزار کمکی مانند منیپولیتورهای بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از این ابزار ضمن  کاهش صدمات وارده بر بدن، افزایش کیفیت محصولات مونتاژی حاصل می گردد.
منیپولیتور ، دستگاهی است که با بهره گیری از مکانیزم‌های مکانیکی و انرژی پنوماتیکی جابجایی بارهای سنگین و نا‌مناسب را توسط اپراتور با صرف نیروی اندک و به شیوه ای ارگونومیک در یک محدوده کاری مشخص میسر می سازد.
در سیستم منیپولیتور وزن بار توسط سیستم جدید بالانس پنوماتیک بدون حضور قطعه ی الکترونیکی خنثی شده و اپراتور بدون اعمال نیروی عمودی و در شرایط کاملا ارگونومیک اقدام به جابجایی و هدایت بارها به سرعت، به درستی  و بدون خطر در داخل محل عملیاتی می نماید.
دستگاهای منیپولیتور برای جابجایی هر شیئی شامل: کیسه ها، جعبه ها، مخازن و... و یا انتقال قطعات گوناگون در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی استفاده می شود. به این منظور، بر اساس کاربرد مورد نظر، سری گیرنده ی بار انتخاب می شود (سری گیرنده قابل تعویض است). این دستگاه قابلیت استفاده در صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، کارخانه های تولید دارو، صنایع چوب، فلز، پلیمر، پلاستیک، شیشه، کارخانه های تولید رنگ، لاستیک سازی، کارخانه های ساخت خودروی سبک و سنگین و... و پایانه های بارگیری را دارد.
شرکت دالمک رهبر جهانی در زمینه ی دستگاه های جابجا کننده ی صنعتی می باشد . سی هزار دستگاه جابجا کننده  در تمامی شهر های صنعتی پنج قاره استفاده می شود .
دالمک  تمامی دستگاه های منیپولیتور را برای هر شرکت بطور سفارشی و با در نظر گرفتن جابجایی های خاص تولیدات آنها طراحی می کند .
این دستگاه ها با توجه به انواع مختلف گیرنده های خود و طراحی بدنه ی دستگاه قادر به  بلند کردن و جابجایی بارهایی با وزن  6 کیلو گرم تا 1500 کیلو گرم می باشد.

مشخصات مهم منیپولیتورها  :
 1- ترمز های ایمنی جهت محورهای چرخشی
 2- سیستم ایمن به هنگام قطع برق (در صورت قطع برق و نیروهای محرک، بار رها نمی شود)
 3- سیستم ایمن به هنگام قطع اتصالات (هیدرولیک-پنوماتیک)
 4- منبع تغذیه اضطراری (Accumulator)
 5- امکان چرخش 360 درجه
 6- گیریپر، بار بلند شده از سطح زمین را حتی به صورت عمدی یا سهوی رها نمی کند (گریپر فقط درمحل قرار باز می شود).منیپولیتور

 

منیپولیتور

 

منیپولیتور

 

منیپولیتور

 

منیپولیتور

 

منیپولیتور

 


.

 

نظرات(0) نمایش ها: 1 605

macro step group