صفحه اصلی ارتباط با ما
 

نظر سنجي

نظرشما در مورد سیستم؟


تبليغات

 اخبار

مطالب پربازدید

دستگاه های جوش رباتیک

 

 

                                             

ربات های COMAU ربات های جوشکاری هستند که برای انواع جوش های صنعتی مانند جوش های قوس الکتریکی جوشکاری آرگون و CO2 مورد استفاده قرار می گیرند. جوش های قوس الکتریکی یا Arc Welding یکی از متداولترین روش های اتصال قطعات فلزی است.

دو نوع پرکاربرد این فرایند شامل:

MIG/MAG که بیشتر از آن با عنوان جوشکاری CO2 یاد می شود و TIG   که بیشتر با نام جوشکاری آرگون شناخته شده است از این رو استفاده از ربات های صنعتی برای این کار ضمن کاهش مخاطرات آن سبب افزایش کیفیت جوش و تسریع کار و کاهش مصرف مواد و انرژی می شود.

جوشهای قوس الکتریکی رباتیک:

ربات های جوشکار قوس الکتریکی انتخاب مناسبی برای این نوع جوشکاری می باشد. ربات های Arc Welding  فرآیندهای جوش قوس الکتریکی خودکار را به واسطه ی افزایش کیفیت جوش، کاهش هزینه های تولید، بهبود کیفیت و ایمنی فضای کاری ارزشمند می کند. جوش قوس الکتریکی با استفاده از فرآیند قوس الکتریکی بین یک الکترود و  یک پایه ی فلزی و استفاده از الکترودهای مصرفی یا غیر مصرفی صورت می گیرد. جوشکاری رباتیک دارای مزایای متعددی می باشد از جمله:

  استحکام جوش بهبود یافته

  کاهش چرخه ی زمانی

  بهبود راندمان

  یکی از مزایای ایمنی جایگزینی ربات های جوشکار کاهش خطرات سلامتی برای کارگران می باشد.

  جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گازهای خطرناک برای کاهش خطرهای سوختگی حاصل از جوشکاری

اجرای این جوشکاری برای نیروی انسانی باعث ایجاد مخاطرات زیادی از جمله خطر بروز سرطان، تششعات زیانبار برای بینایی و پوست، آسیب های تنفسی و خطرات سوختگی و... می شود.

 
 
  
 
 
 

 
 


macro step group